Mukis atsinaujino! Senoji Mukis svetainės versija bus pasiekiama iki 2023-12-31.
 

Ar žinojai?

 


10 reikalingiausių rytojaus darbo įgūdžių


Pasaulio ekonomikos forumas atliko tyrimą naudodamasis „LinkedIn“ ir internetinės mokymosi platformos „Coursera“ duomenimis ir nustatė reikalingiausius 2025 m. įgūdžius darbe.

Per ateinančius penkerius metus didėjant technologijų pritaikymui darbe keisis ir naudojimosi technologijomis poreikis, todėl vidutiniškai 4 proc. darbuotojų bus reikalingas persikvalifikavimas.

Tyrimas atliekamas nuo 2016 m. ir vieni iš labiausiai reikalingų įgūdžių vis dar  išlieka kritinis mąstymas ir problemų sprendimas. Tačiau šiais metais naujai atsirado savęs valdymo įgūdžiai, tokie kaip aktyvus mokymasis, atsparumas, tolerancija stresui ir lankstumas.

 

Tai yra 2025 m. reikalingiausi įgūdžiai:

 

·         Analitinis mąstymas ir inovacijos;
·         Aktyvusis mokymasis ir mokymosi strategija;
·         Kompleksinis problemų sprendimas;
·         Kritinis mąstymas ir analizavimas;
·         Kūrybingumas, originalumas ir iniciatyvumas;
·         Vadovavimas ir socialinė įtaka;
·         Naudojimasis technologijomis, stebėsena ir kontrolė;
·         Technologijų dizainas ir programavimas;
·         Atsparumas stresui ir lankstumas;       

 


  Parengta pagal: https://www.weforum.org/agenda/2020/10/top-10-work-skills-of-tomorrow-how-long-it-takes-to-learn-them?utm_source=facebook&utm_medium=social_scheduler&utm_term=Education+and+Skills&utm_content=24/10/2020+03:00&fbclid=IwAR0TjjyS-KnG-v95x6yfWIkMT7QLit_PkJPYV7XmG9zN0VvCq6_JG3gderI 

 


2030 metų profesijos

Vizionieriai skelbia kokių profesijų galime laukti 2030 metais. Kokių įgūdžių reikės ateities darbams? Kokias pasaulines problemas spręs dabar mokyklos suole sėdintys vaikai? Ir, galiausiai, kuo jie dirbs 2030-aisiais? Įdomu tai, kad šalia būtinųjų įgūdžių, tokių kaip kūrybingumas, kritinis mąstymas, kompleksinis problemų sprendimas, STEM (science, technology, engineering ir maths), manoma, 2030-aisiais bus itin svarbios šios: protinis elastingumas (mintis – elgesys – asmenybė), žmogiškumas, tarpdisciplininės žinios ir SMAC (social, mobile, analytic ir claud).

 

Ateities profesijų sąrašas:

 1. Atliekų inžinierius / inžinierė (Trash Engineer) 
 2. Alternatyviosios energijos konsultantas / konsultantė (Alternative Energy Consultant) 
 3. Žemės drebėjimų prognozuotojas / prognozuotoja (Earthquake Forecaster) 
 4. Medicinos slaugas / slaugė (Medical Mentor) 
 5. Organų / kūno dalių kūrėjas / kūrėja (Organ/Body Part Creator) 
 6. Atminties chirurgas / chirurgė (Memory Surgeon) 
 7. Asmeninio našumo specialistas / specialistė (Personal Productivity Person) 
 8. Asmeninių / buitinių išmaniųjų įrenginių saugos specialistas / specialistė (Personal Internet of Things (IoT) Security Repair Person) 
 9. Karantino specialistas / specialistė (Quarantine enforcer) 
 10. Komercinių skrydžių į kosmosą pilotas / pilotė (Commercial Space Pilot)
 11. Integruotų stogų sistemų dizaineris / dizainerė (Integrated Roof Systems Designer) 
 12. Agroekologas / agroekologė (Agroecologist)
 13. Laukinės gamtos atkūrėjas / atkūrėja (ReWilder) 
 14. Nostalgistas / nostalgistė (Nostalgist) 
 15. Paprastumo ekspertas / ekspertė (Simplicity Expert) 
 16. Įmonės kultūros ambasadorius / ambasadorė (Company Culture Ambassador) 
 17. Robotų konsultantas / konsultantė (Robot Counsellor) 
 18. Estetikos specialistas / specialistė (Aesthetician) 
 19. Mokymo standartų pareigūnas / pareigūnė (Curriculum Standards Officer) 
 20. Skaitmeninės atminties specialistas / specialistė (Digital Memorialist) 
 21. Etikos ekspertas „naujajam mokslui“ („New Science” ethicist)
 22. Marketingo elektroninės medijos kūrėjai (Marketing eMediamaker)
 23. Multimarketingo specialistas /specialistė (Multi-Marketer)
 24. Perdirbamo dizaino specialistas /specialistė (Recyclable design specialist)
 25. Pirkimų prognozių analitikas / analitikė (Purchase prediction analyst
 26. Mokyklos mitybos specialistas /specialistė (School nutrionist)
 27. Išmaniojo kubo technikas / technikė (Smartcube technician)
 28. Kaimynystės prižiūrėtojas / prižiūrėtoja (Neighbourhood watch officer)
 29. Regioninių tinklų direktorius / direktorė (Regional grid director)
 30. Biojuostų montuotojas / montuotoja (Biofilm installer)

 

 

Jei dar sėdi mokyklos suole, pats laikas pamąstyti, kurios iš šių ateities profesijų būtų įdomiausios Tau!

 

Parengta pagal https://busiu.eu/projektai/16990/busiu-kurejaskureja-2030-aisiais-10-ateities-profesiju-prezentacija-teorine-medziaga-i-asis-rinkinys?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=lietuvos_100_mecio_nacionaline_karjeros_savaite_365_salies_mokyklos_ir_153_tukstanciai_moksleiviu&utm_term=2018-10-21ĮDOMIAUSIŲ, REČIAUSIŲ IR KEISČIAUSIŲ DARBŲ TOP 15

 

Pasaulyje egzistuoja pačių įvairiausių profesijų: nuo beprotiškų iki „kietų“, nuo labai rimtų iki juokingų darbų. Kai kurie žmonės nutaria nesirinkti populiarių profesijų ir imasi tokių rečiau sutinkamų darbų, kaip sveikinimų atvirukų kūrimas, juvelyrinių dirbinių dizainas ar darbas kruiziniame laive. Įdomu? Skaityk toliau ir turėsi progą sužinoti apie pačias keisčiausias, bet kartu labai įdomias profesijas.

 

 1. Ajurvedos gydytojas (en. Ayurveda Healer). Ajurveda yra tūkstančio metų senumo viena iš indų medicinos rūšių. Ajurvedos gydytojo tikslas – pasitelkiant augalinės kilmės preparatus subalansuoti paciento fizinę ir psichinę sistemą.

 2. Dviratininkas kurjeris (en. Bike Courier). Dviratininkas kurjeris arba dviratininkas pasiuntinukas siūlo labai naudingą paslaugą, kuri yra ypač populiari miestuose. Dviratis leidžia išvengti stovėjimo transporto kamščiuose ir kurjeris užsakytą maistą ar pašto siuntinį pristato daug greičiau.

 3. Kūno dailininkas (en. Body Painter). Kūno dailininkas dažnai dirba mugėse, festivaliuose, meno ir mados renginiuose. Ši profesija turi skirtingų specializacijų! Vieni dailininkai piešia ant veido, kas yra labai populiaru vaikų šventėse. Kiti kūno dailininkai dirba muzikos industrijoje – piešdami ant kūno jie kuria atlikėjų įvaizdį. Dauguma kūno dailininkų dirba kaip laisvai samdomi darbuotojai (en. freelancers).

 4. Spalvų ekspertas (en. Color Expert). Spalvų ekspertų organizacijos „Colorcom“ teigimu, šios profesijos atstovai turi išmanyti spalvų psichologiją, naujausias tendencijas ir madas, demografinę statistiką ir skirtingas spalvų kūrimo technologijas tam, kad galėtų patenkinti pačius įvairiausius klientų pageidavimus – nuo vaiko kambario sienų spalvos iki verslo korporacijos logotipo dizaino.

 5. Feng Shui konsultantas (en. Feng Shui Consultant). Feng Shui yra senovinė Kinų meno ir mokslo sritis, kurios pagrindas yra Taoist principų taikymas. Feng Shui specialistai daug dėmesio skiria tekančiai energijai „Chi“, kuri, pasak jų, padeda užtikrinti sveikatą, gerovę ir laimę. Feng Shui gali būti pasitelkiamas planuojant įvairias erdves: namus, biurą, sodą, parduotuvę ir t.t. Atsižvelgdamas į daugelį detalių Feng Shui konsultantas įvertina spalvas, apšvietimą, daiktų ir baldų išdėstymą patalpoje.

 6. Netikras Facebook vartotojas (en. Fake Facebooker). Šios profesijos atstovas turi puikiai išmanyti socialinių tinklų veikimo principus. Jo darbo tikslas yra kurti ir valdyti netikras Facebook vartotojų paskyras. Tokios paskyros dažnai naudojamos reklamos sklaidai siekiant didinti įmonių pardavimus.  

 7. Kvapų kūrėjas (en. Flavorist). Kvapų kūrėjas kuria dirbtinius ir natūralius kvapus. Kvapų kūrėjas dažnai yra baigęs chemijos arba biochemijos srities studijas, dirba parfumerijos kompanijose.

 8. Aromatų chemikas (en. Fragrance Chemist). Aromatų chemikas – tai mokslininkas, kurio specializacija – kvapų molekulės. Aromatų chemiko darbas – išrasti ir testuoti kvepalus, muilų kvapus, kūno losjonų ir tualetinio vandens aromatus. Šie specialistai turi turėti tvirtus chemijos ir biochemijos žinių pagrindus ir šių sričių išsilavinimą.

 9. Hipoterapeutas (en. Hippotherapist). Kadangi lotyniškai „hippo“ reiškia „arklys“,tai ir hipoterapijos metu būtinai dalyvauja arkliai. Kadangi arklio judėjimas pagal dubens fiziologiją yra labai panašus į žmogaus, jodinėjimas žirgais gali būti labai naudingas pacientams, turintiems tiek fizinę, tiek psichinę negalią. Šio gydymo rūšis yra populiari gydant vaikus su autizmo spektro sutrikimu, išsėtine skleroze, Dauno sindromu ir kitomis ligomis.

 10. Sodininkystės terapeutas (en. Horticultural Therapist). Sodininkystės terapija tai terapija, kurios metu gydoma pasitelkiant augalų sodinimo ir priežiūros procesus. Sodininkystės terapeutai dirba su pacientais, turinčiais fizinę ir / arba psichinę negalią. Sodininkystės terapija gali būti naudojama reabilitacijos klinikose, kalėjimuose, mokyklose, ligoninėse.

 11. Nagų lakų pavadinimų kūrėjas (en. Nail Polish Namer). Turbūt kiekvienas, lakuojantis nagus bent kartą gyvenime yra atkreipęs dėmesį į pavadinimus, užrašytus ant nagų lako buteliukų. Kartais pavadinimai būna labai įdomūs ir unikaluso kartais tiesiog juokingi. Nagų lakų pavadinimų kūrėjai dirba dekoratyvinę nagų kosmetiką gaminančių įmonių rinkodaros skyriuose, tačiau ne visos tokios įmonės turi galimybę nusisamdyti profesionalius ir kūrybiškus nagų lakų pavadinimų kūrėjus.

 12. Internetinis recenzentas (en. Online Reviewer). Internetinis recenzentas dažnai dirba namuose, pagrindiniai jo darbo įrankiai yra kompiuteris ir internetas. Internetinių recenzentų, dirbančių tokiose įmonėse kaip„TripAdvisor“ arba „Yelp“, dėka galime sužinoti apie mus dominančio restorano ir viešbučio paslaugų ar produkto kokybę.

 13. Flirtavimo instruktorius (en. Pick-up Artist Instructor). Flirtavimo mokymais domisi žmonės, kuriems sudėtinga prieiti prie patinkančio asmens, jį ar ją užkalbinti. Organizuojami specialūs mokymai, kuriuose instruktoriai moko, kaip reikėtų flirtuoti, užkalbinti ir kviesti į pasimatymą patikusią merginą ar vaikiną. Tokia paslauga gali kainuoti net 3000 dolerių ir yra paklausi visame pasaulyje.

 14. Profesionalus etiškas programišius (en. Professional Ethical Hacker). Kai išgirstame žodį„programišius“, tuoj pat įsivaizduojame jaunuolį, kuris sėdi prie kompiuterio tamsiame kambaryje. Tačiau yra profesionalių įsilaužėlių, kurie „bando nulaužti“įmonės programinę įrangą, kad įsitikintų, jog ji yra saugi. Etiški programišiai yra mokami įsilaužti į įmonės tinklą tam, kad vėliau duotų rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo tikrųjų, pikto siekiančių programišių.

 15. Veterinarijos akupunktūrininkas (en. Veterinary Acupuncturist). Akupunktūra yra tradicinės kinų medicinos dalis, kurioje naudojamos adatos, stimuliuojančios skirtingų kūno dalių veiklą. Adatų dūriais gali būti gydomas chroniškas skausmas, alergija, vaisingumo ir kitos sveikatos problemos. Įdomu tai, kad akupunktūra taip pat gali būti naudojama gyvūnų ligų gydymui. Veterinarijos akupunktūra dažniausiai taikoma šunims, katėms, karvėms ir arkliams, bet taip pat gali būti taikoma ir mažesniems gyvūnams, tokiems kaip paukščiai, šeškai ir triušiai.


 

Parengta pagal https://www.thebalancecareers.com/top-weird-and-interesting-jobs-2060110