Mukis atsinaujino! Senoji Mukis svetainės versija bus pasiekiama iki 2023-12-31.
 

Literatūros sąrašas

 

Poreikių kortelės

Autorius: dr. R. Janavičius, 
Metai: 
2023

“Poreikių kortelės” yra naudinga pagalbinė priemonė savo ir kitų poreikių tyrinėjimui bei sąmoningumo didinimui. Poreikiai yra universalios žmogiškos savybės, kurių reikia mūsų ilgalaikiam klestėjimui ir kokybiškam gyvenimui. Sąmoningai suvokiamas poreikis motyvuoja mūsų elgesį ir skatina siekti vertybėmis grįstų tikslų.
Savo ir kitų poreikių atpažinimas per jausmus, jų įsisąmoninimas bei tvirtabūdiškas (asertyvus) komunikavimas didina empatiją ir atjautą, palengvina geresnį žmonių tarpusavio supratimą ir ryšį.
Poreikių korteles sudaro 85 iliustruotos kortelės su instrukcijomis, kuriose pateikiami poreikių pavyzdžiai, suklasifikuoti pagal žymių psichologų Jeffrey Young’o ir Abraham’o Maslow principus.

Poreikių kortelės yra labai naudingas terapinis įrankis ne tik psichoterapeutams ir kitiems konsultantams, bet ir visiems norintiems labiau pažinti save ir kitus. 

Plačiau


Asociatyvinės metaforinės kortelės „KARJERA“

Autorius: Kamila Golod
Metai: 2022

 

Tai kortelių rinkinys su nuotraukomis ir žodžiais karjeros tematika. Kortelės naudojamos kaip papildoma priemonė, leidžianti atrasti daugiau aiškumo ir resursų žmogaus užklausoje dėl jo karjeros kelio.


PlačiauProfesijų enciklopedija

Autorius: Kristina Rimkutė, Greta Alice
Leidėjas: Debesų ganyklos
Metai: 2022

 

Skaitydamas šią knygą sužinosi:
• kokios skirtingos gali būti profesijos;
• ką žmonės per dienas veikia savo darbe;
• ko reikia norint tapti mokytoju, gydytoju ar net valstybės prezidentu!

Kartu ši knyga turi paslaptį. Kiekvienoje iliustracijoje ieškok veikėjo oranžiniais plaukais ir ūsais, raudono baliono, žalio skėčio ir mažo geltono puodelio.

Knyga skirta 5–8 metų vaikams.


Plačiau
Karjeros kelio pradžia ar posūkis: pažink save!

Kamila Golod

 

Esu Kamila Golod – koučingo specialistė, mentorė, rašytoja.

Savo kelyje sutikau daug žmonių, kurie tik pradeda galvoti apie karjerą arba po tam tikro periodo nori ją keisti. Mano akimis, karjeros kelias prasideda nuo savęs pažinimo, nuo tikrųjų norų išsigryninimo, nuo mažų žingsnių link savo tikslų.

Remiantis savo patirtimi ir žiniomis, parengiau medžiagą, skirtą gilesniam savęs pažinimui, kas tikėtina padės sukurti didesnį aiškumą apie savo norimą karjerą. Keliaukime į Tavo karjeros pasaulį kartu!

 

Plačiau


Pdf dokumentas Atsisiųsti
Vertybių kortelės

Sudarė dr. Ramūnas Janavičius, 2022

 

Kortelių rinkinyje yra 73 iliustruotos unikalaus dizaino vertybių kortelės ir instrukcijos, padėsiančios jums tyrinėti ir išgryninti savo vertybes ir stiprybes bei suteikti savo kasdieninei veiklai didesnės prasmės.Vertybių kortelės yra labai naudingas terapinis įrankis ne tik psichoterapeutams ir kitiems konsultantams, bet ir visiems norintiems labiau pažinti save, augti ir ugdyti psichologinį lankstumą bei atsparumą. Puikiai tinka naudojimui asmeniškai, porose ar grupėse.

 

Plačiau
Abiturientų atmintinė 2022

Metai: 2022

 

2021–2022 mokslo metų brandos egzaminai. Dažniausiai užduodami klausimai.

 

Pdf dokumentas Atsisiųsti


Kaip į vaikų ir paauglių kolektyvą priimti atvykusius ukrainiečius?

Metai: 2022

 

Paramos vaikams centro psichologų rekomendacijos specialistams, kaip pasiruošti patiems ir paruošti grupę/klasę, kaip iš Ukrainos atvykusiems vaikams/paaugliams padėti pasijusti geriau. 

 

Pdf dokumentas Atsisiųsti

Metodinis įrankis (stalo žaidimas) darbui su jaunimu, ugdant jaunimo verslumo kompetencijas.   

Autorius: Visuomenės ir verslo plėtros institutas (Lietuva) ir Socialinių iniciatyvų institutas (Ukraina)

Metai: 2021

Metodinė priemonė (stalo žaidimas) skirta su jaunimu dirbantiems asmenims, konsultuojantiems veiklų planavimo, savanorystės, karjeros pasirinkimo klausimais. Žaidime esančios 165 kortelės su klausimais – užduotimis padeda inicijuoti pokalbius su jaunimu apie verslumą ir su juo susijusius klausimus, didina jaunimo susidomėjimą ir sąmoningumą šia tema. 

Plačiau

Pdf dokumentas Atsisiųsti Nr. 1

Pdf dokumentas Atsisiųsti Nr. 2UGDYMO KARJERAI KOMPETENCIJOS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO BŪRELIUOSE


Metai: 2021

 

Metodinėje priemonėje neformaliojo švietimo būreliai traktuojami kaip pirmoji paauglių įsitraukimo į darbo pasaulį pakopa. Apžvelgiama formalaus ir neformaliojo ugdymo dermė, pristatomi nuoseklaus vaikų pomėgių ugdymo psichologiniai ypatumai, palyginamos pradinio ir pagrindinio ugdymo bei neformaliojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo kompetencijos. Konkrečiai aprašytos ugdymo karjerai kompetencijos šiuose neformaliojo švietimo būreliuose: astronomijos ir astrofizikos, biofizikos, fotografijos, kartingo, laivų modeliavimo. Metodinė priemonė skirta neformaliojo švietimo mokyklų mokytojams bei būrelių vadovams, metodininkams.

 

Pdf dokumentas AtsisiųstiCareer guidance in higher education and employment offices: how to support learning and CMS development (2021)


Metai: 2021Academia learning mobility 2021 in Estonia

 

Pdf dokumentas AtsisiųstiIDĖJOS UGDYMO KARJERAI PAMOKOMS IR VEIKLOMS


Metai: 2021„Euroguidance“ metodinė priemonė skirta  mokytojams ir karjeros specialistams, dirbantiems su pradinių klasių mokiniais.

Idėjos ugdymo karjerai pamokoms ir veikloms (1-4 klasių mokiniams)

 

Pdf dokumentas AtsisiųstiKĄ VEIKSI RYTOJ?
GALIMYBĖS JAUNIMUI NUO A IKI Ž


Metai: 2021
Pdf dokumentas Atsisiųsti


DARBO KNYGA jaunimo darbuotojams, vykdantiems ugdymo karjerai veiklas


Metai: 2021

New dimension in career guidance

 

Šis metodinis leidinys, su kuriuo pradedate savo pažintį – tai didelio rato specialistų iš trijų valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos – dešimties metų nuoširdaus darbo su jaunimu rezultatas.
Visus šiuos specialistus sieja keli pagrindiniai aspektai. Kadaise jie suprato, kad formaliojo švietimo sistema neatliepia visų jauno žmogaus mokymosi poreikių, nesuteikia jam reikiamų žinių apie tai, kaip realizuoti save pasaulyje už mokyklos ribų. Kadaise šie specialistai taip pat suprato, kad neketina su tuo susitaikyti, ir ėmėsi aktyvių veiksmų, įtraukdam

 

Daugiau informacijos


LAIMIUKAS NR. 3 (95), GEGUŽĖ-BIRŽELIS


Metai: 2021

Skirta 7–11 m.

 

Spalvingas gegužės–birželio „Laimiuko“ žurnalo numeris ne tik padės smagiau sutikti atskubančią vasarą, bet ir leis sužinoti aibę įdomiausių dalykų.

Šį kartą pakviesime susipažinti su „Draugystės ant straublio galo“ ir „Sivužo“ autoriumi Mariumi Marcinkevičiumi. „Mokslo makaronuoseׅ“ perskaitysime, kuo reikia laistyti dangoraižius, kad jie užaugtų tokie dideli ir pasiektų danguje skraidančius dirižablius. Pasmalsausime, kas atsitiktų, jei rašytojas Benas Bėrantas ir dailininkė Vilija Kvieskaitė apsikeistų vietomis. Muzikantas Darius Žvirblis atsakys į rimtus ir ne visai rimtus klausimus. Ignas Gužauskas paatviraus apie scenos meną ir aktorystę. Saulė Paltanavičiūtė supažindins su atsakingu turizmu. Ramūnas Survila atskleis, kas sudėtingiausia dalyvaujant įspūdinguose ugnies šou. Turėsime naują šaunų konkursą „Melų pasakos“. Astos Gricės papūga Lora grįš su naujais nuotykiais. Sužinosime, ką veikia lygintuvas skruzdėlyne. Laimiukas praneš naujas žinias. Mėgausimės vasarišku kokteiliu ir puikiomis knygų rekomendacijomis. O gidė pavedžios po Maironio gimtąsias vietas. Gražios artėjančios vasaros, skaitymo bei atradimų džiaugsmo su „Laimiuku“!

 

Daugiau informacijos


25 žymių žmonių vaikystė


Metai: 2021

Vaikams nuo 6 m.

 

Kaip manai, ar atspėsi, apie kokias garsias asmenybes čia kalbama, pagal užuominas iš jų vaikystės? Jei taip, atsiversk šią knygelę ir pabandyk!

 

Net 25 pasaulio valdovai, išradėjai, mokslininkai, menininkai ir kiti pasaulio istorijai nusipelnę žmonės tau papasakos apie savo vaikystę. Koks gyvenimas buvo jų laikais, su kuo jie mėgo žaisti, kuo domėjosi. Bet savo vardų neatskleis! Turėsi juos atspėti pats iš pateiktų užuominų.

 

Paskui galėsi pasižiūrėti po atvartu, ar pataikei, ir pasitikrinti savo žinias apie tai, dėl ko visi šie žmonės išgarsėjo.

 

„25 žymių žmonių vaikystė“

  • ugdo smalsumą;
  • plečia žinias ir pasaulio suvokimą;
  • skatina domėtis pasaulio istorija ir daug pasiekusiais žmonėmis;
  • skatina nebijoti išsiskirti ir siekti savo tikslų, lavinti savo talentus.

 

Knygoje pateikiama nesudėtingų eksperimentų ir smagių žaidimų, kuriuos galima išbandyti patiems.

 

Daugiau informacijos


KARJEROS PAMOKOS


METODINĖ PRIEMONĖ UGDYMO KARJERAI VEIKLOMS 9–12 KLASĖSE

Leidinys yra bendrai finansuojamas Europos Komisijos pagal programą „Erasmus+“.

Pdf dokumentas Atsisiųsti


 


Euridice EU leidinys „Mokytojai Europoje – karjera, tobulėjimas ir gerovė“

Metai: 2021

Teachers play an essential role in the learning process and in making it a fruitful experience for all students. The pandemic, the rapid transition from face-to-face to distance learning have further highlighted their essential contribution to our societies. If in one hand, teachers’ role is evolving as new demands and expectations arise, together with new responsibilities, on the other hand, this profession has been going through a vocational crisis for some years now.

 

Daugiau informacijos


Knygos "39 dovanos" aprašymas

Metai: 2020
Donata Grakauskaitė-Šličienė


Knyga skirta šiandieniam žmogui, siekiančiam pažinti save ir norinčiam kurti gyvenimą, bet ne jį griauti. Atversti ją verta ir tiems, kas išgyveno kančią, ir tiems, kas ieško modernių ir laiko patikrintų sveikimo ir kančios pabaigos kelių. Knyga naudinga ir ugdymo bendruomenės nariams, siekiantiems įtraukti ugdytinius į aktyvų mokymosi procesą bei skatinantiems jų pažinimą, kūrybinių galių plėtojimą. Taip pat rekomenduojama psichologams, bibliotekų darbuotojams, socialiniams darbuotojams, užimtumo specialistams kaip metodinė priemonė, padėsianti sukurti kultūrinę aplinką, kurioje žmogus gilinasi į save, mėgindamas suvokti gyvenimo įvykių seką.

Daugiau informacijos


Skaitmeninė galia 


Metai: 2020
Brigita Baškevičiūtė


Analizuojama skaitmeninio darbo su jaunimu pasireiškimo formos, naudotini praktiniai įrankiai bei metodai, kurie apima:

- planavimo

- įgyvendinimo

- įsivertinimo etapus, dirbant su jaunais žmonėmis.

 

Pdf dokumentas Peržiūrėti

 

 


Globalusis švietimas ir popkultūra. Vadovas dirbantiems su jaunimu

Metai: 2020


Vadovas „Globalusis švietimas ir popkultūra. Vadovas dirbantiems su jaunimu“ parengtas, siekiant aktyviai įtraukti jaunimą į globaliojo švietimo veiklas, pasitelkiant popkultūrą. Iki šiol parengta nemažai įvairių metodinių leidinių, leidžiančių integruoti globalias temas, tačiau šio vadovo išskirtinumas yra popkultūros elementų integravimas darbe su jaunimu, kas leistų jaunimui įsitraukti į patrauklias ir prasmingas veiklas.

 

Pdf dokumentas Atsisiųsti

 

 


KAIP KALBĖTI(S) IR DISKUTUOTI LYČIŲ TEMOMIS SU MOKINIAIS?


Šis leidinys ruoštas taip, kad padėti išsklaidyti neužtikrintumą, susijusį su lytiškumo ugdymo temomis, ir atskleisti, kaip lytiškumo ugdymas įgalina ir padeda gerinti lyčių lygybės padėtį klasėje, mokykloje ir už mokyklos ribų – visuomenėje.

 


Daugiau informacijos

 

 

 

  


KARJEROS PLANAVIMO METODIKŲ APLANKAS


1. Karjeros planas žemo išsilavinimo žmonėms.
2. Pokalbio struktūra. Nemotyvuotas, mažai išsilavinęs ir dirbantis nori vidurinio ir geresnio gyvenimo, o kiti bedarbiai.
3. Patarimai, kaip parengti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką ir struktūra.
4. Polinkiai, interviu dėl profesijos pasirinkimo ir testai.

 


Daugiau informacijos

 

 

 

 

 

 


Ką veikti?

Metai: 2020

„Renkuosi mokyti!“ ir všį „Mokyklų tobulinimo centro“ rekomendacijos

 


Daugiau informacijos

 

 

 

 

 

 

 


Mano profesinio ir asmeninio gyvenimo balansas. 100 kelių į sąmoningą dėmesingumą (2019)

Metai: 2019

Autorius: Melanie Krötz

Manote, kad darbas suryja nemenką dalį jūsų gyvenimo? Profesinio ir asmeninio gyvenimo balansas yra burtažodis, o sąmoningas dėmesingumas – neįkainojama pagalba atstatyti reikiamai pusiausvyrai. Ir kalbantis su kolegomis, ir susitikus su draugais galioja auksinė taisyklė: spręskite konfliktines ar stresines situacijas laisviau, be įtampos, draugiškai. Išlikite nepriklausomi, išmokite nesikarščiuoti, kai reikia – atsitraukti, raskite teigiamas savo profesijos savybes, suvokite, kokį vaidmenį darbas ir profesinė veikla vaidina jūsų gyvenime.


Daugiau informacijos

 

 


KARJEROS GURU: kaip susirasti svajonių darbą?

Metai: 2019

Autorius: Rasa Borodina

Sužibėk darbo pokalbyje prieš jame pasirodydamas – viskas, ką reikia žinoti siekiant svajonių darbo, nuo CV ir motyvacinio laiško iki būsimo darbdavio sužavėjimo ir visiško konkurentų sutriuškinimo (įskaitant patarimus, kaip išsiderėti didesnį atlyginimą)!

Jei laikote šią knygą savo rankose, ko gero, jūsų galvoje jau sukasi mintys apie geresnį gyvenimą: naują darbą, aukštesnes pareigas, didesnį atlyginimą ar platesnes savirealizacijos galimybes. Netrypčiokite vietoje ir paverskite savo svajones realybe! Juk sakoma – „kas ieško, tas randa“. Šios knygos autorė Rasa Borodina, išbandžiusi abi barikadų puses, – buvo darbdave ir pati ieškojo darbo – tiki, kad visuomet galite rasti ir dirbti mėgstamą darbą. Tik svarbu suvokti, ko norite, ir turėti aiškų planą.

Knygoje atskleidžiama, kas iš tiesų nulemia, ar būsite pakviestas į darbo pokalbį, ar sulauksite išsvajoto pasiūlymo ir mėgausitės širdžiai mielu darbu. Autorė, pasitelkdama savo kaip personalo atrankų specialistės patirtį bei žinias, ragina darbo ieškančius žmones tobulėti ir pasisemti įdomių įžvalgų, kurios padės geriau pasiruošti darbo paieškoms, jaustis drąsiai ir užtikrintai. Aiškūs, argumentuoti ir išmintingi patarimai, aprašytos realios situacijos iš darbo pokalbių ir motyvuojančios mintys padės jums pakeisti požiūrį į darbo paieškas, pasitikėti savimi bei darbo rinka.


Daugiau informacijos

 


Ugdymo karjerai veiklos planas

Metai: 2019

„Euroguidance“ ekspertas, karjeros konsultantas Laurynas Puidokas parengė metodines gaires „Ugdymo karjerai veiklos planas“ gimnazijoje dirbantiems karjeros ugdymo specialistams. 

Gairėse rasite konkrečius patarimus, idėjas ir pasiūlymus veiklas suskirstytas kiekvienai gimnazijos klasei. Tikimės, kad leidinys suteiks naujo įkvėpimo ir praturtins karjeros ugdymo veiklas Jūsų gimnazijoje!


Daugiau informacijos

 


Tavo CV – Tavo istorija

Metai: 2019

Pamatyk reikšmingų Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimo aprašymus

Istoriniaicv.lt „Europass“ yra edukacinis projektas, startavęs 2017 metais. Projekto tikslas – parodyti,  kaip galėtų atrodyti reikšmingų Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimo aprašymai, jeigu jie būtų pildę savo CV.Daugiau informacijos
Nauja metodinė priemonė karjeros ugdymui

Metai: 2019

Švietimo mainų paramos fondas

Švietimo mainų paramos fondas kartu su kitomis institucijomis parengė metodinę priemonę, skirtą bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams-karjeros konsultantams, dirbantiems su 9-12 klasių mokiniais.

Pdf dokumentasParsisiųsti

 


Rekomendacijos dėl priemonių, padedančių spręsti lygių galimybių klausimą, teikiant profesinio orientavimo paslaugas

Pdf dokumentasParsisiųsti

 

 

 
Kai aš užaugsiu…

Metai: 2018

Autoriai: Quentin Gréban, iliustratorius: Quentin Gréban, vertėja: Erika Sabaliauskaitė

Visi Julijos draugai žino, kuo bus, kai užaugs. Gydytoja, policininku, paštininku, šokėja. Net svajoklis Markas išsirinko profesiją! Tik Julija apie tai dar nepagalvojo… O kuo tu norėtum būti užaugęs?


Daugiau informacijos

Lygių galimybių  įgyvendinimo vadovas darbdaviams 

Metai: 2018

 

 

Pdf dokumentas  Elektroninė leidinio versija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Atmintinė abiturientui 2018

Metai: 2018

 

 

Pdf dokumentas  Elektroninė leidinio versija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Šeši žingsniai ir Tu - pasaulio pilietis! Vadovas dirbantiems su jaunimu

Metai: 2017

Pagrindinis šio vadovo tikslas – pasiūlyti kompetencijų modelį ir priemones, kurios padėtų jauniems žmonėms sėkmingai gyventi ir veikti globalizacijos procesų ir iššūkių kupiname pasaulyje.


Pdf dokumenas Atsisiųsti

 
LABAS, RUBE! PROGRAMAVIMO NUOTYKIAI

Metai: 2017

Susipažink su Rube – maža mergaite, kurios vaizduotė didžiulė. Rubės pasaulyje viskas įmanoma, jei tik apie tai pagalvosi.Kartu su Rube patirdami nuotykius vaikai supažindinami su programavimo pagrindais. Kiekviename knygos "Labas, Rube. Programavimo nuotykiai" skyriuje būsimi programuotojai galės išbandyti savo vaizduotę ir įveikti pateikiamas užduotėles.
Vertė šarūnas Laugalis

Pdf dokumenas  Daugiau informacijos


Gaisrinė. Padėk ugniagesiams gelbėti žmones

Metai: 2017

Originalus pavadinimas: Busy Builder: Fire station

Šis rinkinys nudžiugins kiekvieną berniuką!
Pastatyk gaisrinę, surink pagalbos automobilius, išsiimk ir įstatyk į pagrindus brigados narius – dabar jau gali skubėti į pagalbą!
RINKINYJE:
32 p. knyga
Išlankstoma gaisrinės aikštelė
Lengvai sukonstruojami modeliai: ugniagesiai, gaisrinės automobilis ir sraigtasparnis

Daugiau informacijos


AUTOMOBILIO ISTORIJA

Metai: 2017

Autorius: Oldřich Růžička

Nuo puodžiaus rato iki viršgarsinio Thrust SSC. Gausiai iliustruota, labai smagi knyga ir įdomių faktų apie automobilius kupina knyga!

Pdf dokumenas  Daugiau informacijos

 

 

 


Globalusis švietimas mokyklos gyvenime.
Metodinis leidinys mokytojams

Metai: 2016

Metodinio leidinio sudarytoja Indrė Augutienė, VšĮ Pasaulio piliečių akademija Konsultavo ir teikė pastabas: Donata Šablinienė, Ugdymo plėtotės centras Julius Norvila, VšĮ „Humana People to People Baltic“ Leidinys „Globalusis švietimas mokyklos gyvenime. Metodinis leidinys mokytojams ir mokyklų administracijų atstovams“ parengtas, įgyvendinant projektą „Globalusis švietimas mokyklos gyvenime“ Projektą įgyvendino Ugdymo plėtotės centras Projekto partneris – VšĮ „Humana People to People Baltic“. Projekte dalyvavusios mokyklos: Kauno Simono Daukanto progimnazija Alytaus „Volungės“ pagrindinė mokykla Šiaulių r. Aukštelkės mokykla


Pdf dokumenas  Atsisiųsti

 


Karjeros kūrimas

Metai: 2016

Autorius: Vilija Stanišauskienė
Leidėjas: Technologija

Karjera – svarbi gyvenimo sritis, turinti įtakos žmogaus savirealizacijai, jo pasitenkinimo ir pilnatvės jausmui. Tai – beveik visą gyvenimą besitęsiantis procesas, kurio trajektoriją lemia žmogaus vidinės savybės ir susiklosčiusios aplinkybės. Kaip kurti karjerą, atsižvelgiant į savo lūkesčius, galimybes ir aplinkos pokyčius? Kaip įkvėpti save karjeros kūrimui? Kaip svajones paversti realybe?
Susipažinkite su karjerai reikšmingais visuomenės ir darbo pasaulio pokyčiais, pažinkite save, atskleiskite savo ateities viziją ir karjeros tikslus, sudarykite savo karjeros planą ir pasirenkite jį įgyvendinti!
Naujasis vadovėlis "Karjeros kūrimas" skirtas studentams ir tiems žmonėms, kurie nori savarankiškai patobulinti savo karjeros kompetencijas.

 

Daugiau informacijos


Kuo aš dirbsiu, kai užaugsiu?

Metai: 2016

Autorius: Silvie Sanža

Ką veikia chirurgas? Kas gali tapti laivo kapitonu? Kuo aš dirbsiu, kai užsaugsiu? Ši knyga padės smalsiems vaikams rasti atsakymus į tokius klausimus.
Knygoje „Kur aš dirbsiu, kai užaugsiu?“ yra 17 skyrių, aprašyta 300 profesijų, Pateikiama glausta informacija apie žinomas ir mažiau girdėtas profesijas. Pirmoje skyriaus pusėje pavaizduota, kas dirba, tarkim, oro uoste, ūkyje ar teatre.
Kitoje pusėje išsamiai aprašomos pasirinktos profesijos ir pateikiamos linksmos iliustracijos.

Daugiau informacijos

 

 

 

 

 


Socialinio verslo gidas

Metai: 2016

Gidą parengė: LR ūkio ministerija.
Gidą sudarė: Neringa Stoputė ir Modesta Kairytė.

 

Šiame leidinyje pateikiama informacija apie svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti, kuriant socialinį verslą: socialinio verslo sąvoka, skirtumai nuo kitų socialinės ekonomikos subjektų, socialinio verslininko profilis, socialinio verslo nauda, praktiniai socialinio verslo vystymo aspektai.

Pdf dokumenas  Parsisiųsti


Asmeninės karjeros valdymo patirtinės studijos vadovas studentui

Metai: 2015

Re­ngėjas­: Vš­Į „Kitokie pr­ojektai“.
Autoriai: Ar­tū­r­as Del­tu­va, Pau­l­iu­s God­vad­as.

 

Ši knyga skirta pasirenkantiems dalyką „Asmeninės karjeros valdymo patirtinė studija". Knyga suteiks būtinos informacijos, kuri padės tinkamai pasirengti dalyko programai ir gauti daugiausia naudos mokantis. Dalykas „Asmeninės karjeros valdymo patirtinė studija" – tai tarsi savęs pažinimo kelionė, kurioje atrasi saugią ir draugišką aplinką analizuoti save bei priimti profesinius iššūkius. Mokantis šio dalyko galima giliau pažinti savo motyvus, charakterio bruožus, įprastus elgesio būdus, požiūrius, stipriąsias ir tobulintinas  savybes. „Asmeninės karjeros valdymo patirtinė studija" remiasi patirtinio refleksyvaus ugdymo metodu, kuris leis išbandyti žinias praktiškai, laisvai nuspręsti, ką nori tobulinti savo karjeros valdyme, savarankiškai ir kartu su savo kolegomis apmąstyti bei analizuoti naujus patyrimus.

Pdf dokumenas  Parsisiųsti


Karjeros užrašai studentui

Metai: 2015

Ren­gė­jas UAB „Žmo­gaus stu­di­jų cen­tras“.
Autoriai: An­drius Va­lic­kas, Gin­ta­ras Cho­men­taus­kas, Edi­ta De­reš­ke­vi­čiū­tė.

 

Knyga suteiks Tau praktinių žinių, reikalingų sėkmingai karjerai kurti. Joje pateiktos užduotys ir klausimai leis analizuoti, sisteminti, įvertinti ir pritaikyti teorines žinias apie asmeninės karjeros valdymą. Knyga sudaryta iš keturių dalių. Pirma dalis skirta savęs pažinimui – čia daugiau sužinosite apie savo asmenybės bruožus, interesus, vertybes, gabumus ir kompetencijas. Antroje dalyje pateiktos užduotys ir klausimai leis susisteminti karjerai svarbią informaciją: plačiau užčiuopsite pasaulio / ekonomikos, socialinės / technologinės raidos tendencijas, skirtingas profesijas, užimtumo formas, darbus, organizacijas, mokymosi galimybes. Trečia knygos dalis skirta karjeros planavimui. Joje pateikta medžiaga padės atsakyti į klausimą, ko savo gyvenime nori pasiekti, kokius tikslus planuoji įgyvendinti, kas svarbiausia renkantis vieną ar kitą karjeros kelią. Paskutinėje knygos dalyje galėsi  įsivertinti savo pasirengimą realizuoti karjeros planus ir pasiekti išsikeltus tikslus.

Pdf dokumenas  Parsisiųsti


Asmeninės karjeros valdymas studentui

Metai: 2015

Autoriai: do­c­. dr. An­drius Va­lic­ka­s, do­c­. dr. Gin­ta­ra­s Cho­men­ta­uska­s, dr. Edita­ Dereš­kevičiū­tė, dr. Iren­a­ Žuka­uska­itė, dr. Lija­n­a­ Na­vic­kien­ė

 

Knyga padės atsakyti į klausimą, kokios karjeros Tu trokšti. Taip pat įgysi žinių, kaip savo svajones paversti realybe ir sėkmingai įsilieti į darbo rinką baigus studijas. Knygoje pateikta informacija padės geriau pažinti savo asmenybę – vertybes, interesus, stipriąsias puses – ir šias žinias pritaikyti priimant karjeros sprendimus. Čia taip pat gausu vertingų patarimų, kaip tyrinėti darbo ir mokymosi pasaulį, kaip apsibrėžti karjeros viziją bei pasirengti veiksmingą karjeros planą, kaip ieškoti trokštamo darbo, lengviau įsitvirtinti jame, spręsti karjeros kelyje iškylančius sunkumus ir dar daugeliu kitų atvejų.

Pdf dokumenas  Parsisiųsti
PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtis„Europass“ CV

Metai: 2015

Priemonę sukūrė Euroguidance.

 

„Europass“ CV (lotyniškai – Curriculum Vitae) yra standartizuoto formato gyvenimo aprašymas. Šis dokumentas yra pripažįstamas visoje Europos Sąjungoje, todėl gali juo naudotis į valias, kad ir kur ieškotum darbo.
 

Pdf dokumenas  Skaityti plačiau bei žaidimą atsisiųsti


Asmeninės karjeros valdymo patirtinės studijos vadovas dėstytojui

Metai: 2014
Autoriai: Dr. Artūras Deltuva, Paulius Godvadas
Projekto vykdytojas: Vilniaus universiteto Karjeros centras


Ši knyga yra metodinė priemonė dėstytojams ir karjeros valdymo specialistams, ugdantiems karjeros valdymo kompetencijas patirtinio refleksyviojo ugdymo metodu. Tai nėra tik pažingsniui vykdytina instrukcija. Greičiau ši knyga yra įrankis, padėsiantis organizuoti „Karjeros valdymo kompetencijų patirtinės studijos“ dalyką. Nors joje pateikiama daug medžiagos tiek apie praktinius, tiek ir apie teorinius dalyko aspektus, vis dėlto vien šios knygos dėstytojui pasirengti nepakaks – būtinas papildomas praktinis mokymas, kurio metu dirbant su konkrečiomis studentų grupėmis mokomasi taikyti patirtinį refleksyvųjį mokymo(si) metodą.

Daugiau informacijos


Aprenk mus pagal profesiją

Metai: 2014

Vaikiška pažintinė – mokomoji knygelė su lipdukais.
Knygelė padeda vaikui suvokti ir atpažinti aplink esančius dalykus.
Knygelė „Aprenk mus pagal profesiją“ padeda vaikui suvokti skirtingas profesijas bei joms tinkamas aprangas.


Daugiau informacijos

  


Žaidžiu profesijas. Transportas

Metai: 2014

Knygelės piešinukai ir užduotys:
• supažindina vaikus su įvairiomis profesijomis, darbo įrankiais;
• ugdo gebėjimą skirti daiktus pagal jų paskirtį;
• lavina loginį mąstymą, pastabumą, rankos - akių judesių koordinaciją;
• plečia žodyną;
• skatina stebėti, tyrinėti, pažinti aplinką.


Daugiau informacijos

 

 


 

 

KUO UŽAUGĘ BŪSIM. Ugdymas karjerai. Mokinio užrašai V-VI klasei

Metai: 2014


Jolanta Sereičikienė, Renata Bernotienė

 

Ugdymas karjerai ypač svarbus mokykliniame amžiuje, siekiant padėti mokiniui suprasti savo kelio pasirinkimo kryptingumą, išsamiau analizuoti asmeninius pomėgius, atrasti jų plėtojimo galimybių. Karjeros rinkimosi pradžia – tai prasminga atsakymų į klausimus ,,Kas aš? Koks aš? Kodėl mokausi? Ko sieksiu?“ paieška. Atsakymai į šiuos klausimus nėra baigtiniai, tačiau kviečia mąstyti, ieškoti prasmingo ir įdomaus gyvenimo kelio, suprantant, kad karjera profesine prasme – šio kelio dalis.

Daugiau informacijos
 


VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance

Metodinis stalo žaidimas „Mano karjeros kelias"


Priemonę sukūrė VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance" projekto metu.

 

Priemonės formatas - stalo žaidimas. Ši forma pasirinkta atsižvelgiant į vieną iš jaunimo laisvalaikio praleidimo būdų. Stalo žaidimai tampa vis populiaresni, yra lengvai suprantami ir įtraukiantys kiekvieną. Žaidimas sukurtas taip, kad žaidėjai lavintų sugebėjimus priimti sprendimus, plėtotų strateginį ir kritinį mąstymą. Žaidimo metu supažindinama su įvairiais karjeros vystymo etapais, galima stebėti ne tik savo, bet ir kitų žaidėjų karjeros kelią. Po stalo žaidimo, diskutuojama, apgalvojama žaidimo eiga, dalinamasi įspūdžiais.

Daugiau informacijos
 


Pasirinkimų kortos „Pokyčiai karjeroje - ar niekas ne per vėlu"


Priemonę sukūrė VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance" projekto metu.

 

Edukacinė priemonė pateikta kortelių formatu. Kiekvienoje kortelėje pateikiama situacija su keliais jos sprendimo būdais, ir nuorodomis į kitas korteles. Pridedamas užsiėmimo eigos aprašymas su klausimais diskusijai. Užsiėmimo metu dalyviai dirba grupelėse, kartu sprendžia realios situacijos padiktuotus uždavinius, renkasi iš kelių alternatyvų priimtiniausią sprendimą. Šiuo užsiėmimu lavinami karjeros valdymo įgūdžiai, sprendimo priėmimo technikos, yra supažindinama su priežasties-pasekmės dėsniais.

Daugiau informacijos

 


Darbinės veiklos simuliacijos „Profesinė veikla - ar tai man?"


Priemonę sukūrė VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance" projekto metu.

 

Ši dalis pateikiama simuliacijos metodu, kuris palengvina profesinės veiklos suvokimą, padeda žaisminga forma įsigilinti į darbo specifiką. Užsiėmimo metu pateikiama reali situacija, nagrinėjamas atvejis iš komandinio darbo, vaidmenų perspektyvos. Atkreipiamas dėmesys į komandos sutelktumą siekiant bendro tikslo, sprendžiant iškilusias problemas, pažvelgiama į profesijas giliau. Nors simuliacijos metu pateikiamos tik kelios profesijos (vadybininko, maketuotojo, projekto vadovo, administratoriaus), tačiau svarbu yra tai, kad dalyviai iš dalies išbando šias profesijas, apmąsto savo veikimo būdus grupėje.

Daugiau informacijos
 

 


Karjeros atvejų analizės „Situacijos karjeroje"


Priemonę sukūrė VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance" projekto metu.

 

Edukacinės priemonės formatas - paruoštos situacijos su klausimais analizei ir diskusijai grupėse. Susipažinus su pateiktomis situacijomis, atsakoma į pagrindinius klausimus. Šie klausimai parengti taip, kad būtų plėtojamas kritinis mąstymas, būtų lavinami sprendimo priėmimo būdai, sugebėjimas numatyti įvairius situacijos tęstinumo kelius. Alternatyvų ieškojimas skatina ir kūrybinį mąstymą, parengia jaunimą realiems gyvenimo iššūkiams.

Daugiau informacijos

 


 

Konsultavimo metodas „Penkių kampų žvaigždė"


Priemonę sukūrė VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance" projekto metu.

 

Konsultavimo priemonė - technika profesijos konsultantams. Ši priemonė palengvina konsultanto ir konsultuojamo asmens bendravimą, padeda jaunam žmogui priimti sprendimą, išsiaiškinti ir įveikti jį ribojančias nuostatas. Konsultavimo priemonės-technikos formatas: vizuali priemonė pavadinimu „Penkių kampų žvaigždė". Kiekviename „kampe" yra atskirų rūšių klausimai. Kartu su konsultuojamuoju, aptariant penkių etapų klausimyną, vizualiai išreiškiamas sprendimo būdas. Ši technika taip pat skatina kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina atsakomybės veikti prisiėmimą, lavina karjeros valdymų įgūdžius, skatina savirefleksiją.

Daugiau informacijos

 


Žaidimo tikslas– padėti žaidėjams identifikuoti savo poreikius ir atsakant į klausymus nuvesti žaidėją prie jį atitinkančios profesijų grupės.

Metodinis žaidimas Profesijų labirintas
 

Priemonę sukūrė Euroguidance.

 

Atsakymai į klausimus žaidėjus turi atvesti prie skirtingų specialybių grupių – humanitarinių, socialinių, techninių ir pan. Atsakius į pirmąją dalį klausimų dalyviai susitinka bendruose minėtų grupių laukuose. 

Daugiau informacijos
 


Kakė Makė profesijų labirinte 

Metai: 2014

Knygos autorius Lina Žutautė

 

Mama, tėtis, o kartais ir senelė vis klausinėja Kakės Makės, kuo ji norėtų būti užaugusi. Kakė Makė išgirdusi tokį klausimą visada ilgam susimąsto ir pasijunta lyg patekusi į kažkokį keistą... profesijų labirintą!Šioje knygelėje Kakė Makė tvirtai pasiryžusi sužinoti, kokių profesijų būna ir kuo kiekviena iš jų yra įdomi. Va tada jau tikrai galės net nemirktelėjusi pasakyti, kuo svajoja būti užaugusi!O kuo užaugęs norėtum būti tu?

Daugiau informacijos
 


Asmeninės karjeros valdymas dėstytojui

Metai: 2014

Rengėjas: UAB Žmogaus studijų centras.
Autoriai: Dr. Andrius Valickas, Doc. dr. Gintaras Chomentauskas, Dr. Edita Dereškevičiūtė, Dr. Irena Žukauskaitė, Dr. Lijana Navickienė.

 

Knygą sudaro 5 pagrindiniai skyriai, kuriuose nagrinėjami su tam tikra karjeros valdymo kompetencijų grupe susiję teoriniai dalykai ir apžvelgiamos problemos.

 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Karjeros valdymo kompetencijų ugdymo vadovas

Metai: 2014

Rengėjas: UAB „Žmogaus studijų centras“.
Autoriai: Dr. Andrius Valickas, Doc. Gintaras Chomentauskas, Dr. Edita Dereškevičiūtė.

 

Ši metodinė priemonė skirta aukštosiose mokyklose dirbantiems ugdymo karjerai specialistams, norint padėti jiems pasirengti darbui auditorijoje su studentais. Priemonę sudaro trys atskiros dalys. Pirmoje dalyje (1 - 3 skyriai) pateikiami pagrindiniai darbo su studentais principai, apžvelgiami aktyvūs ugdymo metodai, nurodomos gairės dalykui organizuoti bei valdyti. Ši medžiaga naudinga pradedantiesiems Asmeninės karjeros valdymo dalyko dėstytojams, siekiant suteikti pagrindinių žinių, reikalingų darbui su studentais auditorijoje.

 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Karjeros konsultavimas

Metai: 2014

Rengėjas: VšĮ „Kitokie projektai“.
Autoriai: Raminta Aleliūnaitė, Ernestas Lapinskas. 

 

Koks šiandien yra karjeros konsultanto vaidmuo? Kaip jis gali naudingai prisidėti prie asmens karjeros projektų kūrimo ir įgyvendinimo? Apie tai kalbama šioje karjeros konsultavimo srityje dirbantiems specialistams skirtoje knygoje.

 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisNepriekaištingas konsultavimas

Metai: 2014

Projekto „Lyderių laikas 2“, kurį bendrai finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika, vykdytojai išvertė ir išleido Peter Block knygą „Nepriekaištingas konsultavimas“ (angl. „Flawless Consulting“).

 

„Nepriekaištingas konsultavimas“ - ne tik praktiška, naudinga ir patraukli knyga praktikuojantiems specialistams. Tai ir knyga apie erzinančias proble¬mas, su kuriomis tenka susidurti konsultuojant organizacijas - pasipriešinimą, tiesą, abejones, silpnybes, atskaitingumą.

 
Karjeros valdymas: organizacinė perspektyva

Metai: 2013

Autorius: Nijolė Petkevičiūtė
Leidėjas: Vytauto Didžiojo universitetas

Mokomojoje knygoje „Karjeros valdymas: organizacinė perspektyva" pristatomi karjeros organizacijose vystymo ir valdymo klausimai. Knygoje nagrinėjama asmeninės ir organizacinės karjeros ypatumai; pirmieji žingsniai ir veiklos organizacijoje; darbuotojų poreikiai ir karjeros vystymo galimybės organizacijoje; karjeros etapai ir jų uždaviniai; talentai ir jų įtaka karjeros valdymui; galimybės ir jų panaudojimas karjeros plėtroje bei darbuotojų karjeros vaidmenys ir jų vystymo klausimai.
Mokomoji knyga „Karjeros valdymas: organizacinė perspektyva" skiriama studentams bei įvairių organizacijų vadovams ir darbuotojams.

 

Daugiau informacijos


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisKoučingo technikos

Metai: 2013

Tomas Misiukonis - kompanijos OVC Consulting partneris, akredituotas asmeninio ugdymo specialistas (ACC), priklau¬santis tarptautinei asmeninio ugdymo asociacijai ICF.

 

„Koučingo technikos" - antroji autoriaus knyga, kurioje surinktos, išsamiai pristatytos ir praktiniais patarimais papildytos pačios įvairiausios koučingo technikos. ]os leis patobulinti koučingo pokalbius tiek pradedantiems, tiek įgudusiems koučingo specialistams. Knygoje gausu tobulėjimą skatinančių klausimų, užduočių ir pratimų - jais savo veiklą praturtins mokytojai, dėstytojai, lektoriai ir visi, kurių darbas - ugdyti kitus.

Nuolatinė abejonė - pirmas žingsnis savęs ugdymo ir ieškojimų link, o klausinėjimas ir atsakymų į pačius įvairiausius klausimus paieška yra esminė šiuolaikiško, smalsaus, nuolat besimokančio žmogaus savybė. Ši knyga pirmiausia skirta ieškantiems, ambicingiems, siekiantiems keistis ir keisti. Knygos skaitytojas skatinamas ne aklai kopijuoti, o suvokti ir pagal savo darbo stilių interpretuoti bei pri(si)taikyti tinkamas koučingo technikas.


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisKarjera prasideda mokykloje: mokinių ugdymo karjerai metodologija naudojant profesinių interesų nustatymo testą [S2CPT]

Metai: 2013

MOKYMOSI VISĄ GYVENIMĄ PROGRAMA, DAUGIAŠALIAI PROJEKTAI/LEONARDO DA VINCI, NAUJOVIŲ PERKĖLIMAS PROJEKTO NUMERIS: 2011-PL1-LEO05-19873

 

Šioje knygoje jūs rasite mokymų programas mokiniams, konsultantams, mokytojams ir tėvams. Programa mokiniams yra pagrįsta veikla ir remiasi patirtiniu mokymusi „mokymusi darant“.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisGrįžtamojo ryšio žaidimas

Metai: 2013

Leidinį išleido Euroguidance.

 

Euroguidance projekto lėšomis išleistas Grįžtamojo ryšio žaidimas - tai edukacinis kortų žaidimas, kuriuo galima paįvairinti ugdymo karjerai užsiėmimus. Žaidimą sudaro 140 kortų - 70 stiprybių ir 70 silpnybių bei po keletą tuščių, kurias galima užpildyti savo sugalvotomis savybėmis. 

Pdf dokumentas  Skaityti plačiau bei žaidimą atsisiųsti


Compass. Manual for human rights education with young people

Metai: 2012

Compass has several companion publications for education for democratic citizenship and human rights education developed by the Education and Youth sectors of the Directorate of Democratic Citizenshipand Participation of the Council of Europe.

Daugiau informacijos

 


Mandalų pasaulyje. Ką dirba žmonės?

Metai: 2012

Spalvinimo knygelė vaikams, kurioje vaizduojami įvairių profesijų žmonės: gydytojai, gaisrininkai, statybininkai ar kirpėjos.


Daugiau informacijos

  


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisGrįžtamojo ryšio žaidimo vadovas 

Metai: 2012

Leidinį parengė Švietimo mainų paramos fondas.

 

Pagrindinis šiame vadove naudojamas principas yra tas, kad žmonės geriausiai dirba ir jaučiasi laimingi tada, kai gali optimaliai pademonstruoti savo stiprybes. Kuo dažniau žmogus visiškai atskleidžia savo stiprybes, tuo naudingesnis ir laimingesnis jis jaučiasi.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisKvalifikacijos tobulinimo programos mokytojams „Verslumo akademija”. I modulis

Metai: 2012

VERSLUMO AKADEMIJA (PROJEKTO NR. VP1-2.2-ŠMM-05-K-02-021)

 

Verslumo samprata. Teorinės ir praktinės verslumo ugdymo prielaidos mokykloje

Pdf dokumentas  Parsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisKvalifikacijos tobulinimo programos mokytojams „Verslumo akademija”. II modulis

Metai: 2012

VERSLUMO AKADEMIJA (PROJEKTO NR. VP1-2.2-ŠMM-05-K-02-021)

 

Versl(um)o idėjos pagrindimas. Sprendimo priėmimas ir pasiruošimas idėjos realizavimui

Pdf dokumentas  Parsisiųsti

PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisKvalifikacijos tobulinimo programos mokytojams „Verslumo akademija”. III modulis

Metai: 2012

VERSLUMO AKADEMIJA (PROJEKTO NR. VP1-2.2-ŠMM-05-K-02-021)

 

Versl(um)o idėjos realizavimas. Marketingas ir komunikacija

Pdf dokumentas  Parsisiųsti


LPK Lietuvos profesijų klasifikatoriusLietuvos profesijų klasifikatorius (LPK)

Metai: 2012

Leidinį parengė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos Žmogiškųjų išteklių plėtros skyrius.

 

Lietuvos profesijų klasifikatorius palengvina informacijos apie Lietuvos gyventojų profesinę veiklą kaupimą,klasifikavimą, analizę, padeda ją palyginti tarptautiniu mastu, taip pat adekvačiau įvertinti profesinio užimtumoinformaciją Lietuvoje, spręsti tarptautinio bendradarbiavimo, užsienio investicijų, darbo jėgos migracijos,įdarbinimo, mokslinių tyrimų ir kitas problemas.

Pdf dokumentas  Skaityti plačiauPIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisDarbo paieškos vadovas 

Metai: 2012

Leidinį parengė Švietimo mainų paramos fondas.

 

Baigėte mokyklą ar universitetą, nebematote augimo perspektyvų dabartiniame darbe, o gal įmonėje vykstantys pokyčiai paskatino jus pasinerti į darbo paieškos verpetą? Tuomet ši knyga jums tikrai bus naudinga: jei darbo paieška – pirmoji jūsų gyvenime, sužinosite daug dalykų, kurie jums pravers rengiant gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką bei ruo-šiantis pokalbiui dėl darbo. Na, o jei jau turite patirties šioje srityje, taip pat rasite naudingos informacijos arba bent jau galėsite sau pasakyti, kad viską atliekate gerai ir tik laiko klausimas, kada gausite norimą darbą.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisMano vaikas renkasi karjeros kelią 

Metai: 2012

Leidinį parengė Švietimo mainų paramos fondas.

 

    Šis vadovas skirtas konsultantams, dirbantiems ne tik su vaikais, bet ir su jų šeimomis. Knygoje pateikiama informacija kaip sukurti gerus konsultantų ir tėvų santykius, kaip paskatinti tėvus padėti vaikui teisingai pasirinkti būsimos karjeros kryptį, t. y. nustatyti tikslus, įvertinti galimybes, priimti teisingus studijų krypties ar darbo sprendimus.

    Leidinyje aptariama skirtingų šalių konsultantų patirtis. Knyga sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje pateikiami praktiniai patarimai bei priemonės (pratimai), kurie bus naudingi konsultantams, dirbantiems su tėvais. Antra dalis skirta konsultantų gebėjimų tobulinimui. Ji gali pasitarnauti savišvietai ar patirties su kolegomis pasidalijimui.  

Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisPIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtis

Metai: 2012

Švietimo mainų paramos fondas  


Naujausias elektroninis leidinys, kuriame 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojai ir laureatai  dalijasi savo gerąja patirtimi integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis, taip pat pateikiamos praktinės veiklose naudotos priemonės.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti
 
 
 


DARBINĖS VEIKLOS GEBĖJIMŲ UGDYMO IR DARBO PASAULIO PAŽINIMO METODINĖS REKOMENDACIJOSDARBINĖS VEIKLOS GEBĖJIMŲ UGDYMO IR DARBO PASAULIO PAŽINIMO METODINĖS REKOMENDACIJOS


Metai: 2012

Ugdymo plėtotės centras 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti|

 
 


Ugdymo organizavimo 9-12 klasėse modelio gairių įgyvendinimo metodinės rekomendacijosVerslumo gebėjimų ugdymas 11-12 klasėse metodinės rekomendacijos


Metai: 2012

Ugdymo plėtotės centras 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 
 


Verslumo gebėjimų ugdymas 9-10 klasėse metodinės rekomendacijosVerslumo gebėjimų ugdymas 9-10 klasėse metodinės rekomendacijos


Metai: 2012

Ugdymo plėtotės centras 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 
 


Ugdymo organizavimo 9-12 klasėse modelio gairių įgyvendinimo metodinės rekomendacijos„Ugdymo organizavimo 9-12 klasėse modelio gairių įgyvendinimo metodinės rekomendacijos“


Metai: 2012

Ugdymo plėtotės centras 


Pdf dokumentas 
Parsisiųsti

 
 


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisVadovas tėvams. Kaip padėti vaikui renkantis karjerą 

Metai: 2011

Sudarytojas Švietimo mainų paramos fondas. Leidinio autoriai: Rimgailė Kriščiūnaitė ir Algimantas Smailys  

 

Tyrimai vykdant nacionalinius profesinio orientavimo projektus atskleidė informacijos ir priemonių trūkumą, skirtų tėvams apie pagalbą vaikui planuojant karjerą. Tyrimų duomenimis, vaiko karjeros sprendimams tėvų daroma įtaka siekia apie 60 proc. Siekdamas informuoti tėvus apie vaiko karjeros planavimą, planavimo žingsnius, supažindinti kaip jie gali padėti savo vaikams pažinti save, pasirinkti profesiją ir mokymosi kelią, Euroguidance projektas finansavo ir išleido leidinį „Vadovas tėvams. Kaip padėti vaikui renkantis karjerą“.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Jūratė Nalivaikienė, Renata Katinaitė, Daiva Klusienė, Kira SolovjovienėProfesinio orientavimo paslaugos socialinės atskirties ir rizikos grupėms


Metai: 2011

Jūratė Nalivaikienė, Renata Katinaitė, Daiva Klusienė, Kira Solovjovienė 


Elektroninis leidinys – praktinis vadovas profesinio orientavimo specialistams, kuriame aprašyta Švietimo mainų paramos fondo organizuojamo Kokybės konkurso profesinio informavimo nominacijos laureatų profesinė patirtis.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 

 

 

 

 

 


Tatas ir Patas renkasi darbą

Metai: 2010

Autorius: Aino Havukainen

Smarkieji broliai Tatas ir Patas nusprendžia išsiaiškinti, kurgi žmonės rytais taip baisiai skuba atrodydami tokie svarbūs. Gal ten nemokamai dalija ledus? Reikia patikrinti!
Darbo biržos skelbimų lentoje berniukai perskaito, kad siūlomas darbas paslaugiems slaugytojams, taktiškiems muzikantams ir nedykaduoniams kepėjams. Broliai užsidega noru išbandyti visas profesijas!
Brolius Tatą ir Patą sukūrė suomių menininkų pora – iliustruotojai ir vaikų knygų kūrėjai Aino Havukainen (g. 1968 m.) ir Samis Toivonenas (g. 1971 m.), kartu dirbantys jau daugiau kaip dešimt metų. Viena iš šios serijos knygų („Tato ir Pato Suomija“) 2007 m. apdovanota prestižine literatūrine „Finlandia Junior“ premija. Šiedu nepakartojami herojai be galo išpopuliarėjo ne tik Suomijoje, knygų apie juos jau išversta į 11 užsienio kalbų.
Daugiau informacijos


Kuriame klasę be patyčių.


Metai: 2010

Jurgita Smiltė Jasiulionė, Robertas Povilaitis, Marina Mažionienė, Ivona Suchodolska


Gairės klasių auklėtojams


Pdf dokumentas Parsisiųsti

 


PIT geroji patirtis. Metodinė medžiaga profesinio informavimo specialistuiPIT geroji patirtis. Metodinė medžiaga profesinio informavimo specialistui


Metai: 2010 

Švietimo mainų paramos fondas 


Leidinyje pateikiama profesinio informavimo specialistų 2008 m. Švietimo mainų paramos fondo rengto Kokybės konkurso laureatų patirtis. Pateikiami naudojami darbo metodai, pristatomi projektai, psichologinio įvertinimo pagrindu parengtos priemonės, kurias galima naudoti savo veikloje pasirinktinai.


Pdf dokumentas Parsisiųsti


 

 


Profesinis orientavimas tarptautiniuose projektuoseProfesinis orientavimas tarptautiniuose projektuose


Metai: 2010

Švietimo mainų paramos fondas


Šis leidinys skirtas profesinio orientavimo specialistams, planuojantiems savarankiškai teikti paraiškas ar būti partneriais tarptautiniuose projektuose.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


 
 
 


Susipažink, įvertink, važiuok Susipažink, įvertink, važiuok 


Metai:2010

Švietimo mainų paramos fondas 


Leidinys, skirtas supažindinti su temomis, kurios aktualios vykstant į kitą šalį studijuoti, atlikti praktiką, stažuotis, dirbti ar būti savanoriu.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti 
 


 

Mažiesiems apie profesijas

Metai: 2008

Vertėjas: Marija Jurkonytė, Aistė Skirmantienė

Turite namuose kodėlčiuką? Viena labai plečiančių vaiko akiratį knygų - "Mažiesiems apie profesijas". Trisdešimt profesijų aprašytos labai išsamiai, įdomiai, iliustruojant. O profesijos ir darbai - nuo roko žvaigždės iki švyturininko. Be galo įdomi, kalbą, mąstymą ir vaizduotę stimuliuojanti knyga vaikams nuo trejų iki "penktokų iššūkio". Lavintojams - idėjos vaikų žaidimams bei šventėms.

Daugiau informacijos

  

 

Karjeros vadovas arba kaip atrasti savo kelią

PROFESIJOS


Metai: 2008
 

Žaidimo autorius : Asta Gaižutienė

 

Serija „Žaidžiu ir mokausi pats“ – žaidiminio pobūdžio vaizdinės ugdomosios priemonės ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams.   Leidinys PROFESIJOS skiriamas vaikų pažinimo, socialinei, sveikatos saugojimo, meninei ir komunikavimo kompetencijoms plėtoti. Jis parengtas remiantis PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO TURINIO ĮGYVENDINIMO METODINĖMIS REKOMENDACIJOMIS.   Ugdomoji priemonė supažindina mažuosius su dešimčia profesijų, profesionalų daiktais ir darbo įrankiais.   Dėžutėje PROFESIJOS yra 100 kortelių: 10 iš jų pavaizduoti įvairių profesijų žmonės savo darbo vietoje, 40 – daiktai ir įrankiai bei 50 jų pavadinimų kortelių.   Profesijos: dailininkas gydytojas kirpėjas mokytojas policininkas siuvėjas stalius statybininkas ugniagesys virėjas.   Žaidime numatyta klaidų kontrolė, todėl žaidėjas pats gali pastebėti savo klaidą ir ją ištaisyti. Taigi vaikas gali žaisti vienas, savarankiškai, be suaugusiojo pagalbos.

 

http://www.pegasas.lt/profesijos.htmlKarjeros vadovas arba kaip atrasti savo keliąTėvų įtraukimas į vaiko karjeros planavimo procesą


Metai: 2008


Mokomoji medžiaga karjeros konsultantams


Pdf dokumentas  ParsisiųstiKarjeros vadovas arba kaip atrasti savo keliąKarjeros valdymo informacinių šaltinių vadovas konsultantui


Metai: 2008


Autoriai: Jūratė Kuprienė, Emilija Balionytė, Gintarė Tautkevičienė


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Karjeros vadovas arba kaip atrasti savo keliąKokybės užtikrinimo teikiant konsultavimo karjerai paslaugas jaunimui vadovas.


Metai: 2008


Vadovą sudaro trys dalys: 1 dalyje pateikti pagrindinių koncepcijų teoriniai pagrindai, kokybės rodiklių rinkinys, rodiklių modeliai ir kokybės užtikrinimo sistema. 2 dalyje pateikiami praktiniai kokybės užtikrinimo diegimo institucijos viduje aspektai. 3 dalyje pateiktos nuorodos ir specialiųjų terminų žodynas (glosarijus).


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Karjeros vadovas arba kaip atrasti savo keliąKokybės užtikrinimo teikiant konsultavimo karjerai paslaugas jaunimui darbo knyga.


Metai: 2008


Kokybės užtikrinimo, teikiant konsultavimo karjerai paslaugas jaunimui, darbo knyga parengta, įgyvendinant ES Leonardo da Vinči programos remiamą pilotinį projektą “Kokybės užtikrinimas, teikiant konsultavimo karjerai paslaugas jaunimui”. Pagrindinis darbo knygos tikslas – pateikti priemonių, naudojamų kokybės užtikrinimo praktikoje, rinkinį, kuris padėtų sėkmingai įgyvendinti kokybės užtikrinimo procesą, teikiant konsultavimo karjerai paslaugas.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Karjeros vadovas arba kaip atrasti savo keliąKarjeros vadovas arba kaip atrasti savo kelią


Metai: 2008

Neringa Miniotienė 


Pratybų sąsiuvinis 10-12 klasių moksleiviams


Pdf dokumentas  Parsisiųsti
 
 


Projekto „mokymosi krypties pasirinkimo galimybių didinimas 14-19 m. mokiniams“ metodinės rekomendacijos


Metai: 2008


Švietimo plėtotės centras
 


Profesinio konsultavimo metodai ir technikos, I ir II dalysProfesinio konsultavimo metodai ir technikos, I ir II dalys


Metai: 2008


Švietimo mainų paramos fondas


„Euroguidance“ projektas Rumunijoje, kartu su ekspertų grupe, parengė populiariausių Rumunijoje profesinio konsultavimo metodų ir technikų rinkinį, kurio pagrindinis tikslas – pristatyti pagrindines profesinio konsultavimo priemones bei gerąją Rumunijos profesinio konsultavimo patirtį. Šiame rinkinyje galima rasti net 44 metodų ir technikų aprašymus, kuriuose nurodomos metodo ištakos, pavyzdžiai, taikymo galimybės įvairioms tikslinėms grupėms, metodo privalumai ir trūkumai.


Pdf dokumentas  I dalis, II dalis


Profesinio informavimo ir konsultavimo darbo vadovas, I tomasProfesinio informavimo ir konsultavimo darbo vadovas, I-III tomai

Metai: 2008
Vytauto Didžiojo universitetas, Vadovas prof. habil. dr. Kęstutis Pukelis


„Profesinio informavimo ir konsultavimo darbo vadovas“ sudarytas iš 3 tomų. Leidiniuose pateikta profesinio informavimo ir konsultavimo vykdytojų gebėjimų tobulinimo mokymo programos, metodikos, rekomendacijos, standartai, studijos, pareiginės instrukcijos. Medžiaga, skirta teikti profesinio informavimo ir konsultavimo paslaugas įvairioms tikslinėms grupėms. I tome pateikta: profesinio informavimo konsultanto darbo knyga, informacija mokytojams, profesijos mokytojams ir PIT vertintojų darbo knyga. II tome pateikta: profesijos konsultanto darbo knyga. III tomą sudaro: profesinio informavimo ir konsultavimo specialistų bei PIT vertintojų mokymų programos.

Pdf dokumentas  I tomasII tomasIII tomas

 
 


Profesinės karjeros planavimo gebėjimų ugdymo programa

Metai: 2008

Vytauto Didžiojo universitetas


Programa, skirta profesinio konsultavimo specialistams įgyti pagrindinių profesiniam konsultavimui reikalingų kompetencijų, suteikti žinių apie profesinės karjeros tyrimus, darbo rinkos vadybą, gebėjimų įvertinimą ir darbo paiešką ir t.t. 


Profesinės karjeros planavimo gebėjimų ugdymo mokymo programaProfesinės karjeros planavimo gebėjimų ugdymo mokymo programa


Metai: 2008

Programos rengėjas LMITKC


Programa, skirta parengti profesinio informavimo konsultantus (socialinius pedagogus ir mokyklų psichologus), kokybiškai organizuoti mokinių karjeros planavimo veiklą. 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


 


Metodinė medžiaga „Karjeros planavimas“Metodinė medžiaga „Karjeros planavimas“


Metai: 2008 

Kauno darbo biržos Jaunimo darbo centras 


Mokomoji knyga, skirta padėti ieškantiems darbo lengviau patekti į darbo rinką – susirasti darbą, praeiti visus įsidarbinimo etapus bei sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje, atsižvelgiant į savo galimybes bei padėtį darbo rinkoje. 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 
 


Karjeros planavimo vadovas studentui

Karjeros planavimo vadovas studentui


Metai: 2008

A.Valickas, V.Rosinaitė, N.Antanaitytė, Ž.Grakauskas

Metodinė priemonė, skirta karjeros valdymo kompetencijoms ugdytis.

Pdf dokumentas  ParsisiųstiInovatyvūs profesinio konsultavimo metodaiInovatyvūs profesinio konsultavimo metodai


Metai: 2007

Švietimo mainų paramos fondas 


Šiame leidinyje yra pristatyti du inovatyvūs profesinio konsultavimo metodai: kūno terapija ir istorijų pasakojimo taikymas profesiniame konsultavime.


Pdf dokumentas Parsisiųsti

 
 
 


Studentų karjeros valdymo kompetencijų ugdymo vadovas konsultantui

Studentų karjeros valdymo kompetencijų ugdymo vadovas konsultantui


Metai: 2007

Ž. Grakauskas, A. Valickas VU

Metodinėje priemonėje pristatyti pagrindiniai karjeros valdymo kompetencijų ugdymo principai, pateikiama kompetencijų ugdymo programa.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 

 


Mokymosi ir, karjeros galimybių, pažinimo vadovas, studentui ,

Mokymosi ir karjeros galimybių pažinimo vadovas studentui


Metai: 2007

A.Akudovičiūtė, J.Bučaitė, Ž.Grakauskas, G.Žibėnienė

Metodinė priemonė, skirta mokymosi gebėjimams, aptariama kaip efektyviai valdyti mokymosi procesą, aptariamos įsidarbinimo strategijos bei būdai.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti

Savęs pažinimo vadovas studentui

Savęs pažinimo vadovas studentui (2007 metai)


Metai: 2007

Žygimantas Grakauskas, Andrius Valickas, Vikinta Rosinaitė, Neringa Antanaitytė, Dalia Kiesaitė


Metodinė priemonė, skirta studentui atskleisti stipriąsias asmenybės puses, išryškinti turimus gebėjimus, interesus, vertybes. Leidinyje pateikta naudingos informacijos apie asmeninių finansų tvarkymą ir dar daug kitų vertingų dalykų.

Pdf dokumentas  ParsisiųstiJūs darbdavio akimis

Jūs darbdavio akimis


A.Smailys, Kauno darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos psichologas Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba ir Euroguidance Lietuva.Leidinys skirtas asmenims, besiruošiantiems pokalbiui dėl darbo. Pristatomas darbdavių mąstymo ir elgesio tendencijos, kurios lemia darbdavio pasirinkimus.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti

Aš renkuosi profesiją

Aš renkuosi profesiją


Metai: 2007


Ieva Mizgeraitė (Euroguidance Lietuva) Virginija Vyšniauskienė (Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba)Pratimų rinkinys, skirtas mokiniams, norintiems pažinti save, numatyti savo karjeros tikslus, išaiškinti kaip juos įgyvendinti ir įgyti pasirinktą profesiją.

Pdf dokumentasParsisiųsti


Thinkertoys: A Handbook of Creative-Thinking Techniques (2nd Edition)

Metai: 2006

Autorius: Michael Michalko

Rethink the Way You Think
 
In hindsight, every great idea seems obvious. But how can you be the person who comes up with those ideas?
In this revised and expanded edition of his groundbreaking Thinkertoys, creativity expert Michael Michalko reveals life-changing tools that will help you think like a genius. From the linear to the intuitive, this comprehensive handbook details ingenious creative-thinking techniques for approaching problems in unconventional ways. Through fun and thought-provoking exercises, you’ll learn how to create original ideas that will improve your personal life and your business life. Michalko’s techniques show you how to look at the same information as everyone else and see something different.
With hundreds of hints, tricks, tips, tales, and puzzles, Thinkertoys will open your mind to a world of innovative solutions to everyday and not-so-everyday problems.

 

Daugiau informacijos


Ryžtingų moterų karjeros strategija

Metai: 2006

Autorius: Ulrike Ley, Regina Michalik
Leidėjas: Algarvė

Ką reiškia karjera? Tai konfliktai ir konkurencija! Šia mintimi knygos autorės pagrindė naują karjeros modelį, pavadintą KoKon karjeros principu. Išmokite išvengti konfliktų ir stoti į konkurencinę kovą! Ar slėpti jausmus kylant karjeros laiptais? Ne! Būtina polemizuoti su valdžia. Autorės atskleidžia politikos ir ekonomikos srities sėkmingą karjeros moterų strategiją. Naudingi patarimai, naujos žaidimo taisyklės ir modeliai parodo efektyvias karjeros strategijas, jos išbandytos įvairių moterų profesinėje veikloje.

 

Daugiau informacijos
Individuali karjeros vadyba

Metai: 2006

Autorius: Autorių kolektyvas
Leidėjas: Verslo žinios

Kiekvienas vadovas, siekiantis sėkmingos karjeros, susiduria su daugybe iššūkių. Knyga „Individuali karjeros vadyba“ pateikia esminės informacijos, kuri padės valdyti savo karjerą. Nesvarbu, koks Jūsų tikslas - tobulėti dabartiniame darbe ar pasirengti dramatiškam karjeros posūkiui, šios knygos patarimai įgalins Jus rasti tinkamiausius sprendimus. Išmoksite: * ieškoti ir pasinaudoti naujomis karjeros galimybėmis; * rasti karjeros mentorių ir veiksmingiau naudotis verslo ryšiais; * įvertinti naujo darbo perspektyvas; * išlikti sėkmingame karjeros kelyje.

 

Daugiau informacijos
LPK Lietuvos profesijų klasifikatorius

Karjeros valdymas. Asmeninė / individualioji / perspektyva

Metai: 2006

Autorius: Nijolė Petkevičiūtė
Leidėjas: VDU leidykla

Mokomojoje knygoje pristatomi asmeninės, individualiosios karjeros valdymo klausimai. Knygoje nagrinėjama karjeros apskritai ir asmeninės karjeros sampratos; karjeros pasirinkimo, valdymo ir vystymo veiklos, įvertinami asmenybės ir aplinkos ypatumai.

Mokomoji knyga skriiama studentams bei įvairių organizacijų vadovams bei darbuotojams.

 

Daugiau informacijos


Aš renkuosi profesiją

KRITINIO MĄSTYMO UGDYMAS SĖKMINGAI ATEITIES KARJERAI: SPECIALIZUOTA KARJEROS UGDYMO PROGRAMA PAGRINDINEI MOKYKLAI


Metai: 2006


Jūratė MŪRINIENĖ, Asta RAILIENĖ, Aušra BAGDONAVIČIŪTĖ
Švietimo aprūpinimo centras

 

Programa skirta tiems mokytojams, kurie turi galimybių įtraukti ugdymą karjerai kaip atskirą dalyką į savo mokyklos mokymo programą. Šiame leidinyje pateikiama karjeros ugdymo programa su konkrečiais pavyzdžiais, kaip įvairių dalykų mokytojai, klasės auklėtojai, socialiniai pedagogai ir psichologai kryptingai per papildomąją nepamokinę veiklą (įgūdžių ugdymo grupes, klasės valandėles ir pan.) ar pasirenkamiesiems dalykams skiriamą laiką galėtų veiksmingiau padėti jauniems žmonėms pasirengti gyvenimui ir darbui ugdydami jų savęs pažinimo, informacijos analizės ir sprendimų priėmimo gebėjimus.

Leidinį reikėtų traktuoti ir vertinti ne kaip vadovėlį ar neginčijamas metodines rekomendacijas, o kaip vadovą, siūlantį daugybę idėjų, pavyzdžių, rekomendacijų, kuriuos galima taikyti ir interpretuoti mokant individualiai ir atliepiant besimokančiųjų poreikius.

Leidinyje pristatoma medžiaga yra tarptautinio projekto „MIND / Kritinio mąstymo ugdymas sėkmingai ateities karjerai ES“ (94313-CP-1-2001-1-LT-COMENIUS-C2.1) (2001–2003 m.) Lietuvos komandos rezultatas.


Pdf dokumentas Atsisiųsti


Aš renkuosi profesiją

Kritinio mąstymo ugdymas sėkmingai ateities karjerai : integruota karjeros ugdymo programa bendrojo lavinimo mokyklai


Metai: 2006


Švietimo aprūpinimo centras


Programa skirta tiems mokytojams, kurie turi galimybių įtraukti ugdymą karjerai kaip atskirą dalyką į savo mokyklos mokymo programą. Šiame leidinyje pateikiama karjeros ugdymo programa su konkrečiais pavyzdžiais, kaip įvairių dalykų mokytojai, klasės auklėtojai, socialiniai pedagogai ir psichologai kryptingai per papildomąją nepamokinę veiklą (įgūdžių ugdymo grupes, klasės valandėles ir pan.) ar pasirenkamiesiems dalykams skiriamą laiką galėtų veiksmingiau padėti jauniems žmonėms pasirengti gyvenimui ir darbui ugdydami jų savęs pažinimo, informacijos analizės ir sprendimų priėmimo gebėjimus.
Leidinį reikėtų traktuoti ir vertinti ne kaip vadovėlį ar neginčijamas metodines rekomendacijas, o kaip vadovą, siūlantį daugybę idėjų, pavyzdžių, rekomendacijų, kuriuos galima taikyti ir interpretuoti mokant individualiai ir atliepiant besimokančiųjų poreikius.
Leidinyje pristatoma medžiaga yra tarptautinio projekto „MIND / Kritinio mąstymo ugdymas sėkmingai ateities karjerai ES“ (94313-CP-1-2001-1-LT-COMENIUS-C2.1) (2001–2003 m.) Lietuvos komandos rezultatas.
Pdf dokumentas Atsisiųsti


Aš renkuosi profesiją

KRITINIO MĄSTYMO UGDYMAS SĖKMINGAI ATEITIES KARJERAI. PRAKTINIS PRITAIKYMAS: PROFESINIO TOBULINIMO PROGRAMA IR VADOVAS


Metai: 2005


Parengė projekto „MIND 2 / Kritinio mąstymo ugdymas sėkmingai ateities karjerai Europos Sąjungoje. Praktinis pritaikymas“ komanda

Šiuolaikinių didaktikų centras


Leidinys skirtas mokytojų mokytojams, lektoriams, profesijų patarėjams, dirbantiems su suaugusiaisiais, siekiant parengti mokytojus darbui su karjeros ugdymo programa ir vadovu, sukurtais vykdant projektą „MIND – Kritinio mąstymo įgūdžių ugdymas sėkmingai ateities karjerai“, 2001–2003 m. (94313-CP-1-2001-1-LT-COMENIUS-C2.1). Vadove pateikiama idėjų apie planavimo ir pasirengimo vesti kursus mokytojams etapus, apie tai, kaip perteikti kursą ir kaip paskatinti apmąstymo veiklą. Vadovas pristato kompetencijas, žinias, įgūdžius ir nuostatas, reikalingas sėkmingai įgyvendinti programą. Jame dera ir teorija, ir praktiniai pavyzdžiai, kurie padės modeliuoti profesinio tobulinimo programą, rengti kvalifikacijos kėlimo kursus tiems, kurie norės kryptingai įgyvendinti pateiktas kritinio mąstymo ugdymo sėkmingai ateities karjerai nuostatas. Vadovas lektoriams – tai autentiška, praktiškai išbandyta medžiaga, parengta remiantis projekto patirtimi.

Pdf dokumentas Atsisiųsti


Ugdymo karjerai metodologija

Metai: 2003

Autorius: Ramutė Kučinskienė
Leidėjas: Klaipėdos universiteto leidykla

Knygoje nagrinėjama karjeros modelių kaitos prielaidos ir veiksniai; analizuojamos svarbiausios karjeros vystymo teorijos, pabrėžiant jų konvergencijos galimybes ir konstruojant konceptualųjį pagrindą asmeninę karjeros sampratą atitinkančio ugdymo karjerai modeliavimui; teoriškai pagrindžiamas šiuolaikinis į asmenybės karjeros valdymo gebėjimų optimizavimą orientuotas ugdymo karjeros savivaldai modelis.
Knyga gali būti naudinga ugdymo tyrėjams, politikams ir praktikams, ieškantiems naujų bendrojo lavinimo ir profesinio rengimo tobulinimo būdų. Ji gali praversti ir socialiniams pedagogams, socialiniams darbuotojams, tėvams, organizacijų personalo valdymo (ugdymo) vadybininkams.

 

Daugiau informacijos