Mukis atsinaujino! Senoji Mukis svetainės versija bus pasiekiama iki 2023-12-31.
 

Naudingos nuorodos

 

 


Tavo CV – Tavo istorija

Metai: 2019

Pamatyk reikšmingų Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimo aprašymus

Istoriniaicv.lt „Europass“ yra edukacinis projektas, startavęs 2017 metais. Projekto tikslas – parodyti,  kaip galėtų atrodyti reikšmingų Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimo aprašymai, jeigu jie būtų pildę savo CV.Daugiau informacijos
Atmintinė abiturientui 2018

Metai: 2018

 

 

Pdf dokumentas  Elektroninė leidinio versija

 

 

 

 

 

 

  


Atmintinė abiturientui 2016Atmintinė abiturientui 2016

Metai: 2016

Priemonę sulūrė Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS)Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), bendradarbiaudama su nacionaliniu egzaminų centru ir LAMA BPO, jau trečius metu rengia ir pristato leidinį "Abituriento atmintinė. Viskas, ką turi žinoti". Leidinys yra nemokamas, pasiekiamas elektroninėje erdvėje. Leidinyje yra visa pagrindinė informacija apie stojimo, egzaminų tvarką, atsakymai į dažniausiai abiturientams kylančius klausimus.

 

 

Pdf dokumentas  Elektroninė leidinio versija

VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance

Edukacinių priemonių rinkinys


Priemonę sukūrė VšĮ „Edukacijos Ambasadoriai“ 2014 m. įgyvendinamo „Euroguidance" projekto metu.

 

Rinkinį sudaro penkios dalys, kurios skirtos užsiėmimams su jaunimu. Veiklos sukurtos taip, kad būtų lavinami karjeros valdymo įgūdžiai, kritinis mąstymas, sprendimų priėmimo technikos. Naudojami įvairūs formatai – stalo žaidimai, pasirinkimų kortos, darbinės veiklos simuliacijos, karjeros atvejų analizės ir nauja konsultavimo technika. Daug dėmesio skiriama nuolatinio mokymosi svarbai, kūrybiškumo plėtojimui, atsakomybės veikti prisiėmimui bei problemų sprendimo gebėjimams.

Daugiau informacijos
 


Žaidimo tikslas– padėti žaidėjams identifikuoti savo poreikius ir atsakant į klausymus nuvesti žaidėją prie jį atitinkančios profesijų grupės.

Metodinis žaidimas Profesijų labirintas
 

Priemonę sukūrė Euroguidance.

 

Atsakymai į klausimus žaidėjus turi atvesti prie skirtingų specialybių grupių – humanitarinių, socialinių, techninių ir pan. Atsakius į pirmąją dalį klausimų dalyviai susitinka bendruose minėtų grupių laukuose. 

Daugiau informacijos
 


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisAbsolventų karjeros tyrimas
 

Metai: 2015

Tyrimo ataskaitą parengė Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras.Leidinyje pristatomi absolventų karjeros stebėsenos tyrimo rezultatai, gauti apklausus 2014 metais aukštojo mokslo studijas baigusius absolventus.

Pdf dokumentas  ParsisiųstiPIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtis„Europass“ CV

Metai: 2015

Priemonę sukūrė Euroguidance.

 

„Europass“ CV (lotyniškai – Curriculum Vitae) yra standartizuoto formato gyvenimo aprašymas. Šis dokumentas yra pripažįstamas visoje Europos Sąjungoje, todėl gali juo naudotis į valias, kad ir kur ieškotum darbo.
 

Pdf dokumentas  Skaityti plačiau bei žaidimą atsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisGrįžtamojo ryšio žaidimas

Metai: 2013

Leidinį išleido Euroguidance.

 

Euroguidance projekto lėšomis išleistas Grįžtamojo ryšio žaidimas - tai edukacinis kortų žaidimas, kuriuo galima paįvairinti ugdymo karjerai užsiėmimus. Žaidimą sudaro 140 kortų - 70 stiprybių ir 70 silpnybių bei po keletą tuščių, kurias galima užpildyti savo sugalvotomis savybėmis. 

Pdf dokumentas  Skaityti plačiau bei žaidimą atsisiųsti


PIT geroji patirtis integruojant profesinio informavimo veiklas su institucijos veiklomis. 2011 m. Švietimo mainų paramos fondo kokybės konkurso PIT nominacijos nugalėtojų ir laureatų patirtisDarbo paieškos vadovas 

Metai: 2012

Leidinį parengė Švietimo mainų paramos fondas.

 

Baigėte mokyklą ar universitetą, nebematote augimo perspektyvų dabartiniame darbe, o gal įmonėje vykstantys pokyčiai paskatino jus pasinerti į darbo paieškos verpetą? Tuomet ši knyga jums tikrai bus naudinga: jei darbo paieška – pirmoji jūsų gyvenime, sužinosite daug dalykų, kurie jums pravers rengiant gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką bei ruo-šiantis pokalbiui dėl darbo. Na, o jei jau turite patirties šioje srityje, taip pat rasite naudingos informacijos arba bent jau galėsite sau pasakyti, kad viską atliekate gerai ir tik laiko klausimas, kada gausite norimą darbą.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 

 

 

 


Susipažink, įvertink, važiuok Susipažink, įvertink, važiuok 


Metai:2010

Švietimo mainų paramos fondas 

Jei jauti žinių troškulį, sieki įgyti patirties ir nori patobulėti tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje, šis leidinys skirtas tau. Jis supažindins su temomis, kurios aktualios vykstant į kitą šalį studijuoti, atlikti praktiką, stažuotis, dirbti ar būti savanoriu. Leidinyje rasi keturiolika atskirų skyrių. Pateikta informacija padės nepasimesti ruošiantis išvykti, būnant kitoje šalyje ar sugrįžus.

Teorinius skyrių aprašymus iliustruos keturi jauni žmonės Lina, Kotryna, Ernestas ir Motiejus, kurie pasidalins savo praktine patirtimi, kartu patars, kaip išvengti netikėtumų kitoje šalyje. Be to, rasi ir įvairių testų, skirtų jau apsisprendusiems ar dar tik svarstantiems apie kelionę į užsienį. Kai kurios leidinyje pristatomos temos aktualesnės žmonėms, kurie vyksta į užsienį ilgesniam pusmečio ar metų laikotarpiui, tačiau vienoje ar kitoje situacijoje pravers daugelis šiame leidinyje pateikiamų temų. Tikimės, kad ši informacija kartu su patirties užsienyje įgijusių žmonių pasakojimais padės tau įsivertinti, ar esi pasirengęs išvykti į tobulinimosi kelionę.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Metodinė medžiaga „Karjeros planavimas“Metodinė medžiaga „Karjeros planavimas“


Metai: 2008 

Kauno darbo biržos Jaunimo darbo centras 

Ši knyga bus naudinga pirmą kartą ieškantiems darbo ir tiems, kurie šiuo metu turi darbą, tačiau ieško ar ketina ieškotis darbo ateityje. Atsižvelgiant į tai, kad visi, kurie ieškosi darbo, turi skirtingą patirtį šioje srityje, mokomojoje knygoje „Karjeros planavimas“ pasirinkite tas temas, kurios Jums yra reikalingos. Jūs galite pasinaudoti pateiktais CV ar motyvacijos laiško pavyzdžiais, darbo paieškos būdais bei darbo paieškos internete nuorodomis, pasirengimo pokalbiui su darbdaviu klausimais, mūsų rekomenduojamu darbo paieškos dienoraščiu, atlikti verslumo nustatymo testą, susipažinti su savo verslo kūrimu ar kita Jums aktualia informacija.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 

 


Karjeros vadovas arba kaip atrasti savo keliąKarjeros vadovas arba kaip atrasti savo kelią


Metai: 2008

Neringa Miniotienė 

 

Labai svarbu tikėti, jei atkakliai ir atsakingai veiksite, svajonės išsipildys. Tačiau, norėdami įsitikinti svajonės realumu, turime ją „patikrinti“. Mes visi svajojame skirtingai, nes kiekvienas iš mūsų esame vienintelis ir nepakartojamas! Kad svajonė neliktų tik stebuklų pasaka, reikėtų kuo daugiau sužinoti apie save, apie būsimą profesiją ir apie profesijų pasaulį apskritai. Tuomet galėsime priimti galutinį sprendimą dėl profesijos pasirinkimo ir susidaryti planą, kaip sieksime savo svajonės. Šiame pratybų skyriuje pateikta įvairių užduočių ir truputis informacijos pamąstymui.Suprantama, kad ši informacija nėra jums visiškai nauja, todėl teoriniams dalykams daug dėmesio neskiriame. Trūkstamas žinias greitai rasite įvairiausiuose šaltiniuose – knygose ar žinynuose, spaudoje, renginiuose, internete. Naudodamiesi pratybomis, Jūs galėsite savarankiškai įvertinti savo patirtį, ją išanalizuoti įvairiais aspektais ir susikurti realų savo paties portretą.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Jūs darbdavio akimis

Jūs darbdavio akimis


A.Smailys, Kauno darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos psichologas Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba ir Euroguidance Lietuva.


Jei jūs ieškote darbo ir norite susirasti darbdavį, kuris tiks kaip tik jums, verta žinoti, kaipgi tie darbdaviaimąsto, ieškodami naujų darbuotojų ir rinkdamiesi juos. Tai žinoti yra svarbu, nes neužtenka surasti tinkamąjums darbą ir darbdavį, reikia su juo dar susitarti, kad jus priimtų. O žmonės susitaria tada, kai reikiamai vienaskitą supranta. Taigi kaip suprasti darbdavio elgesį, mąstymą, nuotaikas ir sprendimus bei jų priežastis? Šitaižinant bus aiškiau ir tai, kaip jums elgtis ir bendrauti su darbdaviu, kad jis jus reikiamai suprastų.
Kaip, samdydamas naujus darbuotojus, savo veiklą organizuoja darbdavys? Kokius klausimusir kodėl jis užduoda? Kodėl užduoda ir tokių klausimų, kurie kartais ieškančiajam darbo gali pasirodyti kvaili arnet nepadorūs, liečiantys lyg ir tik asmeninę žmogaus gyvenimo sritį? Kodėl darbdavys delsia pasakyti savosprendimą? Ką jis daro, kandidatui išėjus iš kabineto? Kaip darbdavys vertina jau priimtus darbuotojus ir kaiptikrina savo sprendimus? Žinodami atsakymus į šiuos klausimus kandidatas savo ruožtu gali labiau padėti sau ir darbdaviui sėkmingai susitarti dėl būsimo darbo.

Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Noriu darbo!

Metai: 2005

A.Smailys, Kauno darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos psichologas

Knygelė atsakys į klausymus ką reikia žinoti ieškant darbo.


Karjeros planavimo vadovas studentui

Karjeros planavimo vadovas studentui


Metai: 2008

A.Valickas, V.Rosinaitė, N.Antanaitytė, Ž.Grakauskas
 

Trečioje knygoje – „Karjeros planavimo vadove studentui“ rasite informaciją apie tai, kuo pasižymi efektyvus karjeros sprendimų priėmimas, kaip kurti gerus karjeros planus, tinkamai derinti įvairius darbo, laisvalaikio, šeimos vaidmenis.

Linkime geros karjeros ir tikimės, kad šios knygos prisidės

prie jūsų sėkmės.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti

 

 Mokymosi ir, karjeros galimybių, pažinimo vadovas, studentui ,

Mokymosi ir karjeros galimybių pažinimo vadovas studentui


Metai: 2007

A.Akudovičiūtė, J.Bučaitė, Ž.Grakauskas, G.Žibėnienė
 

Norintys plačiau sužinoti, kaip reikia tyrinėti mokymosi ir karjeros galimybes, apie tai galės paskaityti knygoje „Mokymosi ir karjeros galimybių pažinimo vadovas studentui“. 


Pdf dokumentas  Parsisiųsti
 Savęs pažinimo vadovas studentui

Savęs pažinimo vadovas studentui (2007 metai)


Metai: 2007

Žygimantas Grakauskas, Andrius Valickas, Vikinta Rosinaitė, Neringa Antanaitytė, Dalia Kiesaitė


Mūsų karjerai būdinga labai įvairios darbo ir mokymosi veiklos. Jos keičia viena kitą. Anksčiau šias veiklas mums parinkdavo kiti. Vadinasi, atsakomybė už žmogaus karjerą ir karjeros pasirinkimą labiau priklausė nuo tėvų, šeimos, bendruomenės, organizacijos ar visuo menės. Šiandien pats žmogus sprendžia, kokios norėtų karjeros. Todėl gerą karjerą dabar sunku įsivaizduoti kitaip nei paties žmogaus planuojamą ir valdomą procesą.

Trijų knygų ciklas skirtas žengiantiems pirmus žingsnius savo karjeros valdymo link. Kas yra karjera dabartiniame pasaulyje? Kas yra sėkmingos karjeros pagrindas? Kaip planuoti ir valdyti savo karjerą, kad ji būtų neatskiriama ir darni viso gyvenimo dalis? Ši pirmoji knyga skirta žengiantiems pirmą žingsnį savo karjeros valdymo link – siekiantiems geriau ir giliau pažinti save.


Pdf dokumentas  Parsisiųsti


Aš renkuosi profesiją

Aš renkuosi profesiją

Metai: 2007

Ieva Mizgeraitė (Euroguidance Lietuva) Virginija Vyšniauskienė (Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba)


Karjera – tai kelias, kuris prasideda jau besimokant mokykloje.Svarbiausia šiame kelyje – žinoti savo kryptį ir nuolat ieškotigalimybės užsiimti ne bet kokia, bet mėgstama ir įdomiaveikla. Paprastai didžiausią sėkmę patiria ir karjeros laiptaiskyla tie žmonės, kurių profesija atitinka jų asmenybę ir kuriemėgsta savo darbą. Todėl labai svarbu savo laivu ir kelionepradėti rūpintis jau dabar.Šioje knygelėje tau patars, kaip valdyti savokarjeros laivą, kaip pasirinkti tinkamą kryptį, kaip nustatytisavo laivo kursą.

Pdf dokumentasParsisiųsti